Пізнавально-розважальна програма «Під сузір’ям любові»

   14 лютого весь світ відзначає День Святого Валентина.
Хоча свято прийшло до нас з Європи, але вже має багато шанувальників серед молоді в Україні. З цієї нагоди учасники клубу «Тееnаger» взяли участь в пізнавально-розважальній програмі «Під сузір’ям любові». Хлопці та дівчата змагалися у конкурсах «Дизайнерська валентинка», «Стріли Амура», згадали відомі романтичні пари та твори про кохання. Також мали змогу перевірити свою інтуїцію в грі «Традиції святкування Дня закоханих в різних країнах світу». Мартиненко Вікторія підготувала до свята виставку своїх робіт «Чарівні миті кохання».

   В цей день у бібліотеці вирувала гарна, романтична атмосфера і світлини наших відвідувачів свідчать про це.

 1 грудня Всесвітній день боротьби зі СНІДом

   «Цього не треба боятися – це треба знати» - під такою назвою в клубі «Тееnаger» пройшла інформаційна година, присвячена Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом. Діти дізналися про історію виникнення СНІДу, способи зараження, та ознайомилися з простими правилами безпеки. Підлітки зрозуміли, щоб уберегтися від цього захворювання необхідно вести здоровий спосіб життя.
 

    

                   Круглий стіл "STOP булінг" 

                         Що таке "булінг" та як йому протистояти? Це питання стало темою для обговорення в клубі "Тееnager". Щоб краще зрозуміти проблему діти переглянули соціальний ролик "#РазомПротиБулінгу", ділилися досвідом та спостереженнями з власного життя. Всі погодилися, що ніхто не повинен стояти осторонь. Про це потрібно говорити і діяти. Адже булінг - це насильство. А насильству треба завжди говорити "Ні!"    


 

                                                                                                                            

 Літературний вогник «Моя сім’я – міцна держава»
Сім’я наче музика, іноді вона на підвищених тонах, іноді - на низьких, але загалом – це прекрасна пісня.
Під час зустрічі в клубі «Тееnager» підлітки обговорювали книги, в яких розглядається тема батьків та дітей. Учасники вчилися знаходити рішення в складних життєвих ситуаціях, враховуючи інтереси всіх членів родини, будувати гармонійні відносини в сім’ї. Книги допомогли дітям зрозуміти, що взаєморозуміння, взаємоповага, вміння  слухати та чути – основа щасливої родини.

«Під знаком Купідона»

До дня всіх закоханих в клубі «Тееnager» пройшла пізнавально-розважальна година «Під знаком Купідона». Учасники клубу весело та з користю провели час. Змагалися в конкурсах «Ідеальна пара», «Стріли Амура», «Солодкі поцілунки». Дискутували на тему «Ідеальний юнак», «Кохання це…». Під час зустрічі мали змогу проявити свої театральні, художні та ораторські здібності.

Несподіванкою для всіх стало таємне побачення з книгою, під час якого кожен обрав для себе цікаву історію про кохання.

Як отримувати радість від навчання?

   Навчання – неодмінна складова життя підлітків. Як отримувати радість від навчання, уникати конфліктів та непорозуміння з вчителями? Відповіді на ці, та інші питання знаходили учасники клубу під час зустрічі. Діти обговорювали проблемні ситуації зі шкільного життя, розігрували міні сценки, щоб поглянути на себе з боку, ділилися позитивним досвідом. Зустріч пройшла жваво, весело і головне – результативно.

  Юнаки та дівчата висловили свої побажання щодо тематики зустрічей у клубі «Тееnager» на наступний рік.


Мій улюблений світ без насильства й жорстокості

  На черговому занятті в клубі «Тееnager» діти обговорювали проблему насильства у шкільному середовищі. Навчилися розрізняти види насильства та розробили відповідну стратегію поведінки у ситуаціях ризику. Учасники заходу дізналися що таке булінг та як йому протистояти. Діти навчилися аргументувати свої дії з попередження насильства на основі власної відповідальності.

  Всі погодилися, що насильство, яке чиниться поруч з нами в школі, на вулиці, можна зупинити. Для цього потрібно лише стати трішки добрішими один до одного, і світ стане кращим!

У світі тисячі професій, і лише одна із них - твоя !

У світі тисячі професій! Як зорієнтуватись у такій їх кількості? Як обрати серед них ту, з якої розпочнеться трудовий шлях? Відповіді на ці питання отримали підлітки під час засіданні клубу «Тееnager».

Учасники відповіли на питання тесту по профорієнтації й визначили тип своєї майбутньої професії. Із задоволенням виконували ігрові вправи та вчились аргументувати власну точку зору щодо вибору майбутньої справи. Кожен зрозумів, що зробити правильний вибір це знайти своє місце в житті.

 

Скажи шкідливій звичці "Ні!"

13 травня в дитячій бібліотеці-філії №8 відбулося чергове засідання клубу «Teenager». За круглим столом підлітки, разом з бібліотекарем Ларисою Коваль, обговорювали актуальне питання про негативний вплив тютюнопаління на молодий організм. Хлопці та дівчата з ентузіазмом взяли участь у тренінгу «Скажи шкідливій звичці «Ні!». Відповіли на запитання тесту-вікторини «Моє життя без нікотину» та організували флешмоб «12 правил здорового способу життя».

Всі учасники заходу погодилися з життєвою істиною: здоровя – найбільша цінність людини, яку потрібно берегти змолоду.

 

 

 “Додайте фарб в палітру емоцій”

25 березня на занятті в клубі “Teenager” учасники поринули в світ емоцій. Під час заходу діти вчилися усвідомлювати, розпізнавати та керувати своїми емоціями так, щоб почуватися щасливою та здоровою людиною. А ігрові вправи “Скульптор”, “Мій настрій”, “Емоційна підзарядка” та тренінг “Як боротися з негативом” допомогли учасникам клубу створити образ емоційно-компетентної особистості. Заняття “Додайте фарб в палітру емоцій” допомогло дітям розкрити власний потенціал — внутрішній резерв сил, енергію та творче начало.

 

"Відверта розмова про кохання"

              Любов підносить серце над землею

 І робить дивовижні чудеса.

      Стає людина зовсім інша з нею,

       Тоді в її душі троянда розцвіта

     Напередодні Дня Святого Валентина хлопці та дівчата вели відверту розмову про кохання. Разом з бібліотекарем, Ларисою Коваль, вони з’ясовували взаємозв’язки між поняттями «дружба», «закоханість», «симпатія», «кохання». А інтерактивні ігри «Полумя», «Цінності кохання», «Ти без мене – не ти, я без тебе – не я» допомогли підліткам зрозуміти важливість обережного, відповідального ставлення до кохання як почуття. Заняття в клубі спонукало всіх присутніх до саморозвитку, самовдосконаленню та вибору гідного морального кодексу.

  

«Пізнай себе та зрозумій інших»

 28 січня відбулася перша зустріч підлітків в клубі «Teenager». Це нова локація в дитячій бібліотеці спрямована на розвиток та самовдосконалення дітей віком від 11 до 15 років. Основна перевага такого клубу – зустрічі за межами школи, які допоможуть підліткам отримати новий досвід, зустріти нових друзів, навчитися будувати нове коло спілкування, вирішувати особистісні проблеми, більше розуміти себе та інших. А для старшокласників це допомога в самовизначенні та профорієнтації.

   Під час заняття «Пізнай себе та зрозумій інших» юнаки та дівчата вчилися спілкуванню в атмосфері довіри та прийняття. Інтерактивні вправи: «Наші імена», міні-презентація «Не хочу хвалитися, але я…», «Всі на борт», «Цар Гори» допомогли дітям виробити в собі сміливість і розкутість у спілкуванні, підвищити власну самооцінку. А ще учасники малювали щастя. Воно для них виявляється в простих речах – сімя, вірні друзі, цікава книга, домашні улюбленці, подорожі й просто посмішка незнайомцю.

Запрошуємо всіх охочих на наступну зустріч «Відверта розмова про кохання», яка відбудеться 11 лютого об 11.00. Приходьте самі та запросіть друзів!